Berušky – březen 2023

BŘEZEN

Akce měsíce

3.3 návštěva tělocvičny v ZŠ.

7. 3. solná jeskyně – vybíráme 50,- Kč.

21. 3. solná jeskyně – vybíráme 50,- Kč.

23. 3. dopolední akce na zahradě MŠ – Vítání jara. S dětmi si společně vyzdobíme zahradu MŠ.

30. 3. Sváťovo dividlo – vybíráme 60,- Kč.

31. 3. návštěva tělocvičny v ZŠ.

Březen – měsíc knihy

Chtěly bychom Vás poprosit o to, aby si děti  do školky přinesly nějakou svou oblíbenou knihu.

Ve školce bychom si ji nějakou dobu nechaly vypůjčenou. Dítě by svou knihu představilo, s ostatními bychom si ji prohlédly a četly si z ní před odpočinkem. Poté Vám ji nepoškozenou vrátíme zpět domů. Naše školka se účastní celorepublikové kampaně Celé Česko čte dětem.

Po kliknutí na logo se dostanete na stránky kampaně, kde naleznete spoustu zajímavých článků, rad, tipů a seznamů doporučených knih pro různé věkové kategorie.

Čtení je kvalitně strávený společný čas. Mimo jiné rozvíjí paměť, dětskou fantazii, obohacuje slovní zásobu, pomáhá vytvářet vzorce chování, postoje a spoustu dalších.

Děkujeme za spolupráci.

Adélka s dětmi oslavila své narozeniny….

Více fotografií ZDE.

Březen je svátek knih. Děti si přinesly do školky své oblíbené knihy. Knihu ukázaly dětem, prohlédly si ilustrace a ve zkratce vyprávěly děj knihy. Před odpočinkem jsme si přečetly ukázku….

Další fotografie ZDE.

Už se těšíme na teplejší počasí …

Péťa s kamarády oslavil své narozeniny. Zazpívali jsme mu, popřáli. Děti dostaly dáreček a společně si pochutnaly na dortíku.

Březnová polytechnika a výrobky na akci Vítání jara, se kterými si vyzdobíme náš koutek na zahradě – balkón, vrbu,….

Solná jeskyně.

Více fotografií ZDE.

Venku začíná víc a víc svítit sluníčko a je tepleji, a tak s dětmi připravujeme zahradu na jaro. Uklízíme, shrabali jsme motýlí louku a připravili ji na setí. Pískoviště jsme shrabali a provzdušnili, aby jsme si na něj brzy mohli jít hrát.

Více fotografií ZDE.

23. 3. jsme pár dní po prvním jarním dnu přivítali JARO, na které jsme se už moc těšili. Počasí nám naštěstí vyšlo a déšť počkal až na odpoledne. Celá školka se sešla na zahradě a po přivítání a zpěvu písní o jaře jsme se pustili do zdobení zahrady. Každá třída zdobila svůj vybraný koutek. Výzdobu jsme pečlivě chystali celý předchozí týden a myslím, že se povedlo! Můžete se přesvědčit na fotografiích níže nebo na odkazu ZDE.

Damir s dětmi oslavil narozeniny….

Více fotografií ZDE.

Sváťovo dividlo. Pohádka, smích a bonbónky 🙂 .