Jak pracovat s aplikací UčebnaGoogle (GoogleClassroom)?

 

V době nouzového stavu, který byl zaveden vládou díky zhoršující se situaci šíření viru Covid-19 opět začínáme s distanční výukou pro povinné poslední ročníky předškolního vzdělávání (třída Kočiček, pár předškolních dětí z Čápátek a Berušek). Rozhodli jsme se pro distanční vzdělávání využít aplikace, která je stručná, přehledná a je vše na jednom místě. Lze snadno prohlížet materiály, komentovat (doptávat se na jednotlivé úkoly, informace), … Odevzdávat vyplněné materiály nebo řešení úkolů bez nutnosti úkoly tisknout (jednoduše vyfotíte a nahrajete foto přímo z mobilu, tabletu, PC, …) odkudkoliv. Potřebujete být pouze připojení k internetu.

Níže najdete přehled a návod, jak se zorientovat v aplikaci. Nebo využijte nápovědu přímo od společnosti Google ZDE.

 
V případě dotazů nebo nejasností nás neváhejte kontaktovat pomocí e-mailu skolka@msvyhlidka.cz .
 
 

 Do e-mailu Vám přijde pozvánka do kurzu.


Do kurzu se dostanete tak, že kliknete na modré tlačítko „ZAPSAT SE“.

 


Opět kliknete v dalším okně na tlačítko „ZAPSAT SE“.

 


A už se ocitáte přímo v Distanční výuce.

 


Konkrétní materiály a úkoly vidíte po listování na hlavní stránce nebo viz obrázek níže v záložce „práce“.

 


Po kliknutí na konkrétní úkol můžete klást otázky, doptávat se na jednotlivé body. Nebo rovnou můžete odevzdávat řešení úkolů. Viz níže!

Odevzdání úkolu:

Vaše práce –> přidat nebo vytvořit –> soubor (před nahrávání souboru (word,excel, pdf …. nebo fotografie se ujistěte, že jste soubor uložili ve vašem zařízení – PC nebo mobil, tablet, …) –>  po nahrání kliknout na ODEVZDAT!

A máte hotovo.