Co se učíme a o čem si povídáme v měsíci Únoru

DISTANČNÍ VÝUKA NA MĚSÍC ÚNOR

V únoru se seznamujeme s planetou Zemí a vesmírem. Objevujeme jiné země, světadíly, lidské rasy. Děti získávají určité povědomí o jiných zemích naší planety aby měly šanci zjistit, že v každé zemi je to jiné a zároveň také stejné. Děti si uvědomují pravidelnost střídání dne a noci a činností, které plynou během dne. Pracujeme s glóbusem, atlasem světa, mapami. Učíme se nové básničky, písničky, vyprávíme si příběhy, posloucháme pohádky. Seznámíme se s Masopustem, tvoříme masky, vyrábíme z papíru, kreslíme a malujeme. Povídáme si o povolání dospělých, o řemeslech a různých zaměstnání. V rámci logopedické prevence procvičujeme hlásky C,S,Z.

ÚNOR

V únoru, v únoru
jezdím dolů, nahoru.
Kopeček mi stačí
k jízdě na pekáči.
V únoru, v únoru
otevřeme závoru,
jaro čeká za vraty
s růžovými poupaty.

SLUNEČNÍ  SOUSTAVA

Ta sluneční soustava, kolik planet, děti, má? Slunce tvoří pevný střed, obíhá ho planet svět.
Nejblíž Slunci Merkur je, kolem Slunce rotuje. První večer objeví se na obloze Večernice.
Večernice Venuše je, to ví každý kdo dnes tu je. Největší je Jupiter, mockrát větší nežli Zem.
Země – to je domov náš, jistě i ty rád ji máš. Mars je rudá planeta, rudě září do světa.
Saturn se svým prstencem největším je krasavcem. Ze všech planet nejlehčí Uran se tu otáčí.
Na Neptunu zima je, mráz a led tam panuje. Tak je všechny spočítáme: osm planet tady máme.

Naše Země kulatá je

–> Pokus – krystalky z cukru nebo soli<–

Budeme potřebovat:

• sklenici
  • bavlnku či provázek
  • špejli
  • vodu
  • sůl nebo cukr

Jak budeme postupovat:

1.uvaříme si vodu

2.nalejeme vodu do sklenice

3.sůl nebo cukr budeme přisypávat do sklenice dokuď se sůl či cukr nerozpustí

4.vezmeme si špejli a přivážeme na ní bavlnku, a špejli položíme na sklenici

5.už jen čekáme až se nám krystalky vytvoří 🙂

ReceptSmajlíci z rýžových chlebíčků

Velmi jednoduchá a vtipná svačinka, kterou si můžete společně připravit.

Na obličejíky použijte další ovoce nebo zeleninu.

Ingredience:

• 1 velký rýžový chlebíček bez příchuti,
  • 2 lžíce smetanového sýra nebo hummusu,
  • 3 rozinky, 1 tenký plátek jablka – ve tvaru pusy, malá jemně strouhaná mrkev. (kreativitě se meze nekladou)

Dospělý: Rozkrojí jablko na čtvrtky, vykrojí jádřinec a odkrojí tenký plátek. Nastrouhá mrkev.

Dítě: Namaže rýžový chlebíček smetanovým sýrem nebo hummusem, pomocí rozinek a plátků jablka vytvoří obličej. Ze strouhané mrkve udělá nahoře vlasy nebo dole pod ústy vousy. Doba přípravy: 5 – 10 minut (na jednoho smajlíka).

Pracovní listy, úkoly a tvořivá činnost.