Berušky- říjen 2021

Akce v měsíci říjen 
◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇
8. 10.  Podzim čaruje – hrajeme si s přírodninami; v tento dej budeme s dětmi tvořit a hrát si s donesenými přírodninami (kaštany,  listy, šípky, žaludy aj.)
15. 10. Mezinárodní den zdravé výživy je 16. 10. (v sobotu); my si s dětmi den předem připomeneme zásady zdravého stravování a důležitost pohybu pro naše zdraví 
18. 10. Cepík – představení se zásadami zdravého životního stylu –> vybíráme 50,- (děkujeme)!
21. 10. fotografování  – s podzimním motivem; dejte dětem vhodný oděv i obuv; děti mohou ráno chodit v běžném oblečení,  aby se neumazaly (před focením se společně převlékneme a upravíme)

◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇

!
SOLNÁ JESKYNĚ 🙂
Vážení rodiče, rozhodli jsme se, že začneme jezdit od 2.11.2021 do solné jeskyně. Přestože není situace nijak stabilní, vyhodnotili jsme pobyt a cestu do solné jeskyně jako bezpečné. Dopravu opět zajistí autodoprava Hlavenka. Jednotlivé terminy sledujte na stránkách tříd. Žabičky začnou jezdit až od února 2022. Cena dopravy na listopad, prosinec,leden je 250 Kč. / došlo k navýšení z důvodu cen za naftu/.
 
250 kč na dopravu / z důvodu nemoci p.ekonomky/ i poplatek za solnou 50 kč budou vybírat paní učitelky ve třídě. Poplatek za dopravu, prosím uhraďte do 15.11.2021
Více fotografií ZDE!
Náš skřítek Podzimníček…
V rámci kampaně Celé Česko čte dětem a akce „Týden čtění dětem“ jsme si prohlédly a přečetly knihy od Sáry (O Sněhurce), Ondry (O pejskovi a kočičce) a Péti (Dopravní značky pro děti).
Škola v přírodě 2022

Vážení rodiče, 

v tomto školním roce pojedeme na školu v přírodě v termínu 6. 5. (pátek) – 13. 5. 2022 (pátek). Škola v přírodě je určena výhradně pro děti předškolního věku. Pouze v případě nenaplnění kapacity je možné místa doplnit mladšími dětmi (po dohodě s třídními učitelkami). V případě zájmu kontaktujte třídní učitelky a napiště jméno dítěte  na seznam, který se nachází v šatně třídy Kočičky nebo Berušky. Více informací u paní učitelek Šárky Bártové a Simony Tamchynové.

18. 10. divadlo Cepík – Cepík děti hravou formou seznámil s důležitostí správného stravování a zdravého životního stylu
plnými doušky si užíváme podzimu…